DeFacto_logo.svg

Defacto - UN CSW

DeFacto, 2017 yılından bu yana her yıl, toplumsal cinsiyet eşitliğini ve kadınların güçlendirilmesini destekleyen Birleşmiş Milletler organı Kadının Statüsü Komisyonu (Commission on the Status of Women) kapsamında düzenlenen etkinliklerde yer alarak,

•DeFacto Mutlu Kadın Hareketi,
•DeFacto Akademi,
•Kumaştan Hayaller Projesi ile

kadınların ve kız çocuklarının güçlendirilmesine yönelik yürütülen tüm çalışmalarını anlatma imkânı bulmuştur.

Hepsiburada_logo_official.svg

Hepsiburada - UN Global Compact

Hepsiburada’nın;

•Birleşmiş Milletler Global Compact ve

•Women Empowerment Principles WEPs imzacısı olması için çalışmalar yürütülmüştür.

Bu kapsamda, BM Global Compact ilkelerinin ve WEPs ilkelerinin Hepsiburada yetkilileri ile ortak hareket ederek imzalanması için gerekli dokümanların İngilizce olarak hazırlanması, başvurunun yapılması, sürecin takip edilmesi ve gerekli onayların alınması gerçekleştirilmiştir.

Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı kapsamında yapılan çalışmaların UN Global Compact ve UN Women nezdinde anlatılması sağlanmıştır.

The_Coca-Cola_Company_(2020).svg

The Coca Cola Company - UN CSW

The Coca Cola Company’nin Kız Kardeşim Projesi’nde yapılan çalışmalar, Commission on the Status of Women – CSW66 etkinlikleri kapsamında düzenlenen yan etkinliklerinde paylaşılmıştır.
opet

Opet - UNESCO

OPET’in, 2018 Uluslararası Troya Yılı kapsamında tarihi, mitolojik, kültürel ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Troya Bölgesi’nde gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarını UNESCO nezdinde anlatması sağlanmıştır.

UNESCO’nun Paris’te bulunan merkezinde düzenlenen “2018 Uluslararası Troya Yılı” konferanı, UNESCO nezdinde T.C. Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Altay Cengizer’in ev sahipliği ve moderatörlüğünde gerçekleşmiş olup, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk davetli konuşmacı olarak yer almıştır.

Turkcell_logo

Turkcell - UNDP & UN DESA

Turkcell’in Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Eğitim Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği “Van için Türkiye Kumbarası” projesinin Birleşmiş Milletler çatısı altında tanıtılması için fırsat yaratıldı.

Turkcell’in projesi Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından gelişmekte olan ülkeler içerisinde dünyaya örnek gösterildi ve UNDP tarafından Türkiye’den “recognition” alan ilk ve tek proje oldu. Turkcell Birleşmiş Milletler’in dünyada teknoloji partneri oldu.

turuncu-dernek-logo

Turuncu Dernek - UN WOMEN & UN CSW

Turuncu Dernek’in gerçekleştirdiği cinsiyet eşitliği ve Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık konularındaki çalışmalarının, CSW65 ve CSW66 kapsamında düzenlenen etkinliklerde paylaşılması sağlanmıştır
Aras_Cargo-logo-3DBF0CCAFA-seeklogo.com

Aras Kargo - UN WOMEN & UN CSW

Aras Kargo’nun cinsiyet eşitliği odağındaki çalışmaları ile BM nezdinde UN Women ve UN Global Compact etkinliklerinde konuşmacı olarak katılması sağlanmıştır.
2560px-Vakıfbank_logo.svg

Vakıf Bank - UN Women & UN CSW

CSW63 etkinlikleri kapsamında, T.C. Dışişleri Bakanlığı himayesinde ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde düzenlenen özel oturuma VakıfBank’ın konuk konuşmacı olarak davet edilmesi ve gerçekleştirilen “kadınların güçlenmesine yönelik” uygulamalarının paylaşılması sağlandı.
vestel-kirmizi-logo-buyuk1(1)

Vestel - UN DESA

Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde, engelli bireylerin günlük yaşamını kolaylaştıracak yenilikçi çözümlerin konuşulduğu Taraf Devletler Konferansı’nın 10’uncusunda T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yer aldığı oturumda Türkiye’yi temsilen Vestel’in katılması ve engelli bireylere yönelik hayata geçirdiği “Erişilebilirlik Projesi”nin paylaşılması sağlandı.
Garanti_BBVA

Garanti Bankası - UNDP

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesinde düzenlenen BM Liderler Zirvesi’nde Garanti Bankası’nın sözcü olarak katılımı ile engellilik yaklaşımlarının ve engelli müşterilerin iş süreçlerine entegrasyonuna yönelik yürütülen faaliyet ve politikaların anlatılması sağlanmıştır.