defacto logo

Defacto - CSW

DeFacto, Commission on the Status of Women – CSW63 ve CSW66 etkinlikleri kapsamında düzenlenen yan etkinliklerde yer alarak,

•DeFacto Mutlu Kadın Hareketi,
•DeFacto Akademi,
•Kumaştan Hayaller Projesi ile

kadınların ve kız çocuklarının güçlendirilmesine yönelik yürütülen tüm çalışmalarını anlatma imkânı bulmuştur.

hepsiburada logo

Hepsiburada - Global Compact

Hepsiburada’nın;

•Birleşmiş Milletler Global Compact ve

•Women Empowerment Principles WEPs imzacısı olması için çalışmalar yürütülmüştür.

Bu kapsamda, BM Global Compact ilkelerinin ve WEPs ilkelerinin Turuncu Dernek yetkilileri ile ortak hareket ederek imzalanması için gerekli dokümanların İngilizce olarak hazırlanması, başvurunun yapılması, sürecin takip edilmesi ve gerekli onayların alınması gerçekleştirilmiştir.

cocacola logo

The Coca Cola Company - CSW

The Coca Cola Company’nin Kız Kardeşim Projesi, Commission on the Status of Women – CSW66 etkinlikleri kapsamında düzenlenen yan etkinliklerinde paylaşılmıştır.
opet

Opet - UNESCO

OPET’in, 2018 Uluslararası Troya Yılı kapsamında tarihi, mitolojik, kültürel ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Troya Bölgesi’nde gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarını UNESCO nezdinde anlatması sağlanmıştır.

UNESCO’nun Paris’te bulunan merkezinde düzenlenen “2018 Uluslararası Troya Yılı” konferanı, UNESCO nezdinde T.C. Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Altay Cengizer’in ev sahipliği ve moderatörlüğünde gerçekleşmiş olup, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk davetli konuşmacı olarak yer almıştır.

turkcell

Turkcell - UNDP


Turkcell’in Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Eğitim Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği “Van için Türkiye Kumbarası” projesinin Birleşmiş Milletler çatısı altında tanıtılması için fırsat yaratıldı.

Turkcell’in projesi Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından gelişmekte olan ülkeler içerisinde dünyaya örnek gösterildi ve UNDP tarafından Türkiye’den “recognition” alan ilk ve tek proje oldu. Turkcell Birleşmiş Milletler’in dünyada teknoloji partneri oldu.